E-prezent bez podatku


Polskie portale społecznościowe na wzór amerykańskiego Facebooka świadczą w zamian za rzeczywiste wynagrodzenie wirtualne usługi. Nasza-klasa wprowadziła nawet wirtualną walutę, zwaną eurogąbką. Eurogąbkę wykupuje się poprzez wysłanie sms lub wpłatę przelewem bankowym. Ceny eurogąbki wahają się od 2,44 zł do 50 zł.

Dziś sesja w Warszawie powinna zacząć się od wzrostów. Najważniejsze jednak jest to, co wydarzy się w kolejnych godzinach handlu. Prawdopodobnym scenariuszem przebiegu dzisiejszych notowań jest otwarcie powyżej wczorajszego zamknięcia a następnie stopniowe schodzenie indeksów w dół szczególnie w końcówce notowań. W ostatnich dniach warszawska giełda należy do najmocniejszych na świecie, niejako nadrabiając swoją wcześniejszą słabość. Dziś jednak trudno będzie o demonstrację siły. Mamy stały wzrost gospodarczy, malejące bezrobocie i stabilną walutę. Czas na wprowadzenie niezbędnych reform, mających fundamentalny wpływ na działanie polskiego państwa - monituje "Dziennik Gazeta Prawna".Bardzo dobre dane napływające z gospodarek Strefy Euro oraz Stanów Zjednoczonych, a także wysoki poziom optymizmu na rynku może przybliżać nas do korekty ostatniej fali wzrostów. Wzór przemysłowy pomoże podnieść konkurencyjność towarów małego przedsiębiorcy. Wsparcie dla sektora MŚP w tej dziedzinie zapewnia państwo. 11 tys. 699 euro to kwota, jaką przeciętny mieszkaniec Europy może przeznaczyć na zakup towarów i usług w ciągu roku. Przeciętny Polak może wydać na ten cel 4 tys. 650 euro, czyli 39,7 proc. średniej europejskiej - wynika z opublikowanego we wtorek badania GfK Polonia.

Zainteresowanie unijnymi dotacjami na założenie własnej firmy jest olbrzymie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zamierza bardziej zacisnąć pasa. Szef dyplomacji Radosław Sikorski nie widzi możliwości zmniejszenia budżetu swego resortu, mimo alarmujących prognoz ekonomicznych. W przyszłym roku deficyt budżetu ma wynieść aż 52 mld zł. Produkty polskich gospodarstw ekologicznych są wysokiej jakości i spełniają wymagania stawiane żywności ekologicznej - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Na 712 próbek żywności jedynie 4 wzbudziły zastrzeżenia kontrolerów.

Miniony miesiąc przebiegał pod znakiem dalszej zniżki notowań eurodolara, jednak spadek ten nie był tak silny jak miało to miejsce w poprzednich dwóch miesiącach. Kurs EUR/USD na początku lutego kształtował się w okolicach poziomu 1,4000, odnotowując w kolejnych dniach spadek w okolice 1,3440. Dopiero ten poziom wsparcia zatrzymał dalszą zniżkę głównej pary walutowej. Blisko jedna czwarta islandzkich wyborców podpisała się pod apelem do prezydenta, aby zawetował przyjętą w tym tygodniu w parlamencie ustawę, przewidującą zwrot obywatelom Holandii i Wielkiej Brytanii 3,8 mld euro (15,7 mld zł) oszczędności, które stracili wskutek kryzysu w islandzkiej bankowości - powiadomili w sobotę organizatorzy akcji. Ministerstwo przemysłu i handlu Singapuru poinformowało w środę, że Unia Europejska podejmie rozmowy o utworzeniu strefy wolnego handlu między UE a Singapurem.Przedsiębiorca, który nie będzie miał obowiązkowych rezerw ropy naftowej i paliw, za każdą tonę lub metr sześcienny brakującego surowca będzie musiał zapłacić 4,5 tys. zł kary - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zapasach paliw. Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych chce umożliwić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych uzyskanie z budżetu 5,5 mld zł pożyczki. Rozwiązanie takie przewiduje poprawka do budżetu, której przyjęcie zarekomendowała w środę Komisja. Części metalowe, opony, a nawet filtry oleju z samochodów złomowanych w ramach programu “Gotówka za złom” mogą być przerobione na cokolwiek, od torebki po wieżowiec.

Nerwowo


Po środowym komunikacie FOMC inwestorzy przystąpili do wczorajszej rozgrywki pełni entuzjazmu. Mimo to czwartkowa sesja należała do nerwowych, co było spowodowane w głównej mierze gorszym odczytem sprzedaży detalicznej za lipiec. Zgodnie z odczytem Departamentu Handlu USA sprzedaż detaliczna w lipcu spadła o 0,1 proc. , przy czym analitycy oczekiwali wzrostu tego wskaźnika o 0,8 proc. W czerwcu wzrost w tym obszarze wyniósł po korekcie 0,8 proc.

Gilowska życzliwie rozważy propozycję kandydowania do RPP


Zyta Gilowska, jeśli otrzyma od prezydenta Lecha Kaczyńskiego propozycję kandydowania do RPP, wówczas życzliwie ją rozważy.

Hiszpania na celowniku


Choć przyznanie Grecji tak dużego pakietu pomocowego (110 mld EUR) jest pewnego rodzaju kamieniem milowym, nie na długo uspokoiło ono rynki. Wczoraj uwaga inwestorów przesunęła się w kierunku Hiszpanii. Jest to zrozumiałe o tyle, że zaoferowanie pakietu pomocowego dla tego kraju jest bardzo mało realne. Z drugiej strony jednak, na rynku rządzą już emocje. Póki co konsekwencjami są nowe minima w notowaniach EURUSD, a także odpływ kapitałów z bardziej ryzykownych rynków.

NWZA Petrolinvestu uchwaliło program emisji do 120 tys. obligacji


Środowe NWZA Petrolinvestu uchwaliło program emisji nie więcej niż 120 tys. obligacji o wartości nominalnej do 120 mln zł zamiennych na akcje s. V. Akcjonariusze zdecydowali także o emisji warrantów subskrypcyjnych oraz uchwalili warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego - poinformowała spółka w komunikacie.

Koniec żebrania na polskich ulicach


Stołeczny Ratusz rozpoczyna walkę z żebractwem. Dziś ruszy kampania "Pomagam, nie daję", która ma na celu dotarcie z informacją o formach pomocy do jak największej liczby osób proszących o jałmużnę, ale też uświadomienie mieszkańcom Warszawy, że udzielanie wsparcia finansowego na ulicy nie jest odpowiednią formą pomocy.

Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w marcu spadła o 14,7 proc. rdr


Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w marcu 2010 roku 339.236 sztuk i było o 14,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Ceny będą nie do uzgodnienia


Ustalanie cen towarów lub usług jest jednym z najcięższych naruszeń prawa konkurencji. Przedsiębiorcy nie zawsze o tym jednak pamiętają - tylko w ciągu ostatnich tygodni Prezes UOKiK wydała trzy decyzje dotyczące porozumień cenowych, a na przedsiębiorców nałożono łączne kary ponad 253 tys. zł.

Ranking funduszy emerytalnych listopad 2009


Listopad był kolejnym miesiącem dodatnich wyników w segmencie funduszy emerytalnych. Tym razem średnia zmiana wartości jednostek rozrachunkowych wyniosła +0,7 proc.

Novita: Trudno będzie powtórzyć wyniki z 2009 r.


Zarząd Novity ocenia, że w 2010 roku trudno będzie jej powtórzyć wyniki z roku 2009 - poinformowała spółka w raporcie za I kwartał tego roku.

Upomnij się o nadpłaconą złotówkę!


Upomnij się o nadpłaconą złotówkę, bo urząd skarbowy sam ci jej nie odda - nie wyśle zwrotu podatku, jeśli jest on mniejszy niż 8 złotych. Wszystko z powodu zbyt dużych kosztów. Jednak pieniądze zamiast "drogim" przekazem pocztowym można przelać na konto bankowe podatnika - koszt w zależności od banku wynosi ok. kilkudziesięciu groszy. Okazuje się jednak, że nie można. Zainteresowani muszą się pofatygować do urzędu.

W piątek zloty straci w efekcie słabego globalnego apetytu na ryzyko


Mimo porannego umocnienia, złoty w ciągu dnia powinien tracić na wartości. Zdaniem analityków będzie to wynikiem globalnego spadku nastrojów.

Podatki: Warto postawić na tę kratkę?


Wymierne korzyści finansowe pozwalały kierowcom przymykać oko na szpetną kratkę w "osobowych ciężarówkach". Ale niemożność odliczenia pełnego VAT może sprawić, że już niedługo będą bardziej wybredni.

S.Korea, HSBC in race for $900 mln Siam City stake


State-owned Korea Development Bank said it plans to bid for 47 percent of 7th-ranked Thai lender Siam City Bank in a deal that could top $900 million, but it will face competition from HSBC and a local Thai bank.

Cenzurowany Gates przytuli miliardy


Jeśli Google Inc. zdecyduje o wyjściu z Chin (efekt cenzury władz komunistycznych i ataków cyberprzestępców), miejsce nie będzie puste. Zajmie je szybko inny światowy gigant z branży - Microsoft Corp. - i zgarnie miliardy dolarów.

Sejm za zmianami w ustawach regulujących rynek finansowy


Sejm znowelizował w piątek ustawy regulujące rynek finansowy, które m.in. nakładają na inwestorów nowe obowiązki. Inwestorzy zwiększający swoje zaangażowanie np. w bank będą musieli informować o swoich zamiarach KNF.

W październiku zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji


Październikowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, iż w porównaniu do września zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - podał Ipsos w komunikacie.

Sondowanie sprzedaży Możejek


Zarządowi Orlenu nie udało się przekonać litewskich władz do oddania kontroli operacyjnej nad terminalem naftowym w Kłajpedzie, dowiedział się "Parkiet".

Giełdy w cieniu zapowiedzi administracji USA


Wczorajszą sesje WIG20 zakończył na 0,76% minusie i obecnie notuje wartość 2470,51 pkt. Tym samym wykres lekko zszedł poniżej opór 2475 pkt. i oddalił się od linii 2500 pkt. Dalszych wsparć dla blue chipów należy szukać na poziomach 2460 - 2440 pkt.

Skurczyły się zyski funduszy nieruchomości


Fundusze lokujące w akcje spółek z branży nieruchomości i budownictwa poniosły w maju straty, podobnie, jak inne fundusze akcji. Majowa przecena na szczęście nie zniwelowała wszystkich zysków z poprzednich miesięcy.

Trend zaczyna się odwracać?


W piątek eurodolar zdołał wybronić kluczowy poziom 1,3650, chociaż nie obyło się bez emocji. W pewnym momencie kurs zanurkował w okolice 1,3585 i w zasadzie, gdyby nie pozytywne zakończenie handlu na Wall Street, to mogłoby być krucho. W każdym razie weekend dobrze zrobił tym inwestorom, którzy poddali się swoistej "euro-histerii".

MSP sprzedało akcje warszawskiej spółki Baltona


Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało należące do niego akcje Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona w Warszawie na rzecz spółki "Culex" z Warszawy, za ponad 6,1 mln zł - poinformował resort skarbu.

Specjaliści: w następnym tygodniu PLN może się umacniać


W nadchodzącym tygodniu złoty powinien się umacniać, chyba że ze świata napłynęłyby niepokojące informacje zwiększające awersję do ryzyka - oceniają analitycy.

Fortuna na giełdzie


Największa firma bukmacherska w Europie Środkowo-Wschodniej - czeska Fortuna - szykuje się do debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, dowiedział się "Parkiet".

Multimedia planują emisję obligacji


Multimedia utworzą fundusz na nabycie akcji własnych, z którego w ciągu pięciu lat mogą wydać nie więcej niż 330 mln zł na ich skup - podała spółka w projektach uchwał na walne, które odbędzie się 10 maja. Spółka chce wyemitować obligacje o łącznej wartości do 450 mln zł i zaciągnąć kredyt na nie więcej niż 330 mln zł.

Gazprom wznawia dostawy gazu na Białoruś


Gazprom zadecydował o wznowieniu dostaw gazu na Białoruś w pełnym wymiarze po spłacie długu przez stronę białoruską - powiadomiła w czwartek rzeczniczka Kremla Natalia Timakowa. Strona białoruska potwierdziła zaś spłatę przez Gazprom długu za tranzyt.

Jeśli chcesz wypożyczyć osuszacz powietrza Pruszków lub odkurzacz przemysłowy Pruszków zapoznaj się z ofertą naszej firmy na takie usługi jak osuszacz powietrza Pruszków oraz odkurzacz przemysłowy. Jeśli nie posiadasz własnego transportu możemy osuszacz powietrza Pruszków dostarczyć do twojego miejsca zamieszkania lub budowy, na której potrzebny będzie osuszacz powietrza Pruszków. Każdy wypożyczany przez nas osuszacz powietrza Pruszków jest produkowany przez najbardziej uznane firmy na rynku osuszaczy. Daje to pewność, że osuszacz powietrza Pruszków wypożyczony w naszej firmie będzie spełniał oczekiwania i skutecznie osuszacz powietrza Pruszków osuszy powietrze w pomieszczeniu.