Tani chleb powszedni, piekarze zacierają ręce


Żniwa są udane, mąka będzie za grosze, więc czeka nas tani chleb. Ceny spadną nawet o 25 proc. - mówią piekarze i rolnicy, którzy zjechali do Bogdańca na Lubuskie Święto Chleba.



google_tokyo (Google_Tokyo):: Ukraine Mutated H1N1 Swineflu NO CURE, NO VACCINE,PNEUMONIC, check comment box for link's http://bit.ly/bU1gZ3

czytaj dalejLato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej- Rozwój infrastruktury wytwórczej i transportowej oraz konkurencji na rynku paliw i energii a także ograniczenie emisji CO2 to jedne z największych wyzwań stojących dziś przed polskim sektorem energetycznym - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska podczas IX Konferencji Problemy Badawcze Energetyki Cieplnej. Spotkanie odbyło się 8 grudnia br. w Warszawie. Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik skieruje w czwartek zaproszenie do związków działających w grupie PZU na spotkanie w najbliższym możliwym terminie - powiedział dziennikarzom rzecznik resortu Maciej Wewiór. Protestujący pracownicy PZU idą pod gmach Sejmu.

We wrześniu roczny wzrost cen wyniósł 3,4 proc. - podał właśnie Główny Urząd Statystyczny. Inflacja spada szybciej niż oczekiwali ekonomiści Na wczorajszej sesji indeksy amerykańskie ustanowiły kolejne maksima w trendzie wzrostowym. Korekta w ciągu dnia była bardzo płytka, ale wzrosty również były umiarkowane. Z łotewskiej skarbówki wyciekło 7,4 mln tajnych dokumentów zawierających m.in. zarobki najbogatszych Łotyszy. Teraz tajemniczy haker Neo publikuje w internecie informacje wytykające wysokie zarobki pracowników sektora publicznegoO planach inwestycyjnych na warszawskim Okęciu, stawkach opłat lotniskowych, a także o kryzysie w branży i kształcie rynku lotniczego w najbliższych latach mówi z Michałem Marcem, ... Przez system informatyczny warszawskiej giełdy przeszły zlecenia sprzedaży 7 mln akcji, jakie zamówili inwestorzy indywidualni w ofercie publicznej - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Zostaną zapisane na rachunkach do 11 maja Po bardzo intensywnych zakupach akcji WIG20 o mało nie ustanowił nowego rekordu w imponującej zwyżce liczonej od dna bessy w lutym 2009 r.

Francja: Sarkozy ogłasza ograniczenie premii bankowych maklerów


- Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ogłosił we wtorek wprowadzenie nowych zasad ograniczających premie dla bankowych maklerów. Szef państwa zapowiedział też sankcje wobec tych banków, które nie przyjmą jego propozycji.

W poniedziałek Polska i Hiszpania podpiszą umowę na sprzedaż CO2


Przedstawiciele władz polskich i hiszpańskich podpiszą w poniedziałek w Sopocie pierwszą umowę na sprzedaż nadwyżek jednostek emisji CO2 - poinformowało w środę ministerstwo środowiska. Polska zarobi na tym 25 mln euro. Pieniądze mają być przeznaczone na ochronę klimatu i wsparcie wdrażania pakietu energetyczno - klimatycznego.

UOKiK pozwał Provident za niezgodne z prawem umowy


- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozew przeciw Providentowi - poinformował w poniedziałek UOKiK. Regulator uważa, że umowy firmy, dawane klientom do podpisania, zawierają postanowienia niezgodne z prawem. Umożliwiają one Providentowi zachowanie części opłat poniesionych przez klienta w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki.

Byki odpuściły, WIG20 zakończył dzień na sporym minusie


Do Ministerstwa Gospodarki zgłoszono inwestycje energetyczne, z których do końca 2015 r. powinno powstać w sumie 10 tys. MW nowych mocy - podała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Wiceminister przedstawiła w czwartek w Sejmie informację rządu w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Uchybienia na platformie wiertniczej British Petroleum


Komisja senacka badająca przyczyny wycieku ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej opublikowała częściowe wyniki swoich prac. Do katastrofy doprowadził cały szereg błędów i uchybień przedstawicieli kilku firm zaangażowanych w wydobycie w tym rejonie.

Lotos i Energa podpisały umowę dot. projektu budowy elektrociepłowni


Grupa Lotos i Energa podpisały umowę dotyczącą opracowania dokumentacji projektu budowy elektrociepłowni zasilanej pozostałościami po przerobie ropy naftowej - poinformował Lotos w środowym komunikacie prasowym.

Przewozy Regionalne negocjują z PKP w sprawie zadłużenia


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

Węgierski gazownik zatrzymany, bo za dolara sprzedał firmę Rosjanom


Pod zarzutem defraudacji zatrzymano szefa wielkiej węgierskiej firmy gazowej Emfesz, który za 1 dol. sprzedał ją inwestorowi z Rosji współpracującemu z braćmi Putin.

Nowak: Rząd będzie chronić przede wszystkim stoczniowców


Jeżeli zapłata za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie nie wpłynie do północy w poniedziałek, rząd będzie ponownie szukał inwestora - zapowiedział szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Dodał, że rząd będzie przede wszystkim szukał rozwiązania korzystnego dla stoczni i dla stoczniowców.

GDF Suez i International Power rozmawiają o zamianie aktywów


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, GDF Suez rozmawia z brytyjskim koncernem International Power o zamianie aktywów, co zapewni francuskiej firmie zwiększenie obecności na rynku brytyjskim

USA: sprzedaż domów rośnie


Inwestorzy amerykańscy bardzo przejęli się początkiem września. Wszędzie mówi się o złej sławie tego miesiąca i o tym, że akcje są już „trochę” przewartościowane.

GPW uchyliła uchwałę w sprawie zawieszenia obrotu akcjami Astro


Warszawska giełda uchyliła uchwałę z dnia 16 kwietnia w sprawie zawieszania obrotu akcjami spółki Astro - poinformowała GPW w komunikacie.

Kopex uplasował na rynku nową emisję akcji o wartości 157,45 mln zł


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

UOKiK ukarał Cersanit. 900 tys. zł za zmowę cenową


Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel nałożyła 900 tys. zł kary na firmę Cersanit. Przejęta przez nią spółka Opoczno była liderem kartelu cenowego, który ustalał ze swoimi odbiorcami minimalne ceny sprzedaży produktów. Urząd ukarał też pięciu dystrybutorów materiałów budowlanych.

We wsi Maszewo w województwie zachodniopomorskim nie powstanie biogazownia


Jak informuje Polska Dziennik Bałtycki, nie zostanie zrealizowana inwestycja, której celem była budowa biogazowni we wsi Maszewo w woj. zachodniopomorskim.

"Dziennik Gazeta Prawna": Paliwa poza kontrolą


Hurtownie paliw nauczyły się sprytnie unikać kontroli inspektorów handlowych, a oferowane przez nich produkty są na granicy dopuszczalnej jakości - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Związkowcy zawiadomili CBA i ABW o nieprawidłowościach w Poczcie Polskiej


12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. Około 50 osób jest rannych.

BRE Bank zanotował większe zyski


Skonsolidowany zysk netto BRE Banku wzrósł w I kw. do 115 mln zł z 77 mln rok wcześniej. To więcej, niż przewidywali analitycy.

PGNIG: nie są planowane ograniczenia w dostawach gazu


Obecnie PGNiG w pełni pokrywa zapotrzebowanie na gaz dla wszystkich swoich odbiorców i nie są planowane ograniczenia w jego dostawach -podała w komunikacie gazowa spółka.

Łotwa: rząd przyjmuje kryzysowy budżet


Niektórzy przedsiębiorcy w poszukiwaniu zysków chwytają się metod, które mają niewiele wspólnego z uczciwą walką o klienta. Liczne nadużycia towarzyszą zwłaszcza przekazom reklamowym. Z reklamą wprowadzającą w błąd mogą na szczęście walczyć nie tylko inni przedsiębiorcy, ale także sami ich adresaci, czyli konsumenci.

"DGP": Zmalała liczba emerytów


Po raz pierwszy od 20 lat spadła liczba emerytów. W grudniu 2009 r. emerytury z ZUS otrzymało mniej osób niż w listopadzie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". W listopadzie 2009 r. emerytury z ZUS pobierało 5,006 mln osób, a w grudniu - 5,005 mln.

Umowa Petrolinvest i PGNiG


Zarząd Petrolinvest poinformował, że w dniu 24 listopada 2009 roku spółka zawarła z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem ramową umowę o współpracy, określającą zasady współpracy w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej Grupy. Porozumienie dotyczy również pozyskiwania nowych projektów oraz określającą warunki przyszłego objęcia udziałów w aktywach Petrolinvest lub akcji Petrolinvest przez PGNiG.

Kryzys, ceny gazu i CO2 – trzy gwoździe do trumny polskiej chemii


„Dziennik Gazeta Prawna” alarmuje, że krajowe firmy chemiczne nie są w stanie konkurować z ich zagranicznymi rywalami, którzy mogą obniżyć koszty produkcji nawet o połowę. Powodem są wysokie ceny gazu w Polsce.

Na zamknięciu WIG zyskał 1.064%


Orlen zarabia na droższej ropie


Świat wychodzi z kryzysu i ropa naftowa drożeje. Skorzystał na tym Orlen, który w pierwszym kwartale zarobił na czysto 610 mln zł.

Jeśli chcesz wypożyczyć osuszacz powietrza Pruszków lub odkurzacz przemysłowy Pruszków zapoznaj się z ofertą naszej firmy na takie usługi jak osuszacz powietrza Pruszków oraz odkurzacz przemysłowy. Jeśli nie posiadasz własnego transportu możemy osuszacz powietrza Pruszków dostarczyć do twojego miejsca zamieszkania lub budowy, na której potrzebny będzie osuszacz powietrza Pruszków. Każdy wypożyczany przez nas osuszacz powietrza Pruszków jest produkowany przez najbardziej uznane firmy na rynku osuszaczy. Daje to pewność, że osuszacz powietrza Pruszków wypożyczony w naszej firmie będzie spełniał oczekiwania i skutecznie osuszacz powietrza Pruszków osuszy powietrze w pomieszczeniu.